Podsumowanie projektu edukacyjnego „WIELKANOC” w grupie 5-laków.

Celem projektu było przybliżenie pięknych zwyczajów związanych z Wielkanocą, uwrażliwienie na potrzebę kultywowania tradycji, rozwijanie twórczego myślenia, kreatywności i wyobraźni, wzbogacenie słownictwa o wyrazy związane z tematyką świąteczną, odzwierciedlenie spostrzeżeń przedszkolaków w formie plastycznej, muzycznej, technicznej i teatralnej.

Zorganizowano kącik świąteczny, ogłoszono Rodzinny Konkurs Plastyczny pt. „Pisanka wielkanocna”. Dzieci oglądały prezentację multimedialną „Wielkanocne zwyczaje”, śpiewały piosenki, recytowały wiersze, robiły palemki wielkanocne, ozdoby świąteczne, pisanki techniką decuopage. Przeliczały zgromadzoną kolekcję pisanek, porównywały zbiory. Uczestniczyły w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez KGW w Czołowie – dekorowały babeczki. Punkt kulminacyjny to spotkanie z rodzicami podczas którego 5-latki zaprezentowały przedstawienie pt.: „Wielkanocne zwyczaje” . Zwieńczeniem projektu był występ dla całej społeczności przedszkolnej i śniadanie wielkanocne.

W załączniku niżej znajduje się prezentacja podsumowująca projekt, zachęcamy do oglądania!

Nazwa Rozmiar
WIELKANOC - projekt.pptx 198 MB pobierz