POWITANIE WIOSNY!

PRZYSZŁA WIOSNA

W czwartek 21 marca cała społeczność Przedszkola Gminnego w Skibinie spotkała się w Gminnym Ośrodku Kulturalno – Bibliotecznym, gdzie odbyły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia pt.: „Pożegnanie Zimy – Powitanie Wiosny” w wykonaniu dzieci z grupy 3-latków. Przedszkolaki spakowały wszystkie atrybuty Zimy do walizki i wysłały Ją na długie wakacje, a następnie z pomocą magicznego zaklęcia wyczarowały i zaprosiły do siebie Wiosnę, która pojawiła się w pięknej, zielonej sukience wraz z koszem kolorowych krokusów. Wszystkie dzieci przywitały Wiosnę piosenką i wspólnym tańcem. Odbył się również Koncert dla Wiosny z udziałem 3-, 4-, 5- i 6- latków. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. W podziękowaniu za wspaniałe występy i wspólną zabawę Wiosna podarowała wszystkim kwiatki. Uroczystość zakończyła się wspólnym korowodem do przedszkola. Jesteśmy pewni, że Pani Wiosna już na dobre u nas zagościła.