MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF

20 listopada to rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka – najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. Z tej okazji 18 listopada nasze przedszkole po raz kolejny zorganizowało specjalne wydarzenie w ramach współpracy z UNICEF.

W tym dniu przedszkole nabrało niebieskich barw, wszystkie dzieci oraz personel ubrani byli w kolorach UNICEF, a dekoracja przygotowana przez grupę 4-latków wraz z wychowawczynią przybrana była niebieskimi balonami!

Naszym gościem specjalnym była Pani Marlena Radzimska, pedagog szkolny pobliskich szkół, która przybliżyła dzieciom zagadnienia ich praw i obowiązków. W każdej grupie odbyły się zajęcia pod hasłem „Znamy swoje prawa”. Dzieci wykonały zadania z kolorowankami pt. „Pokoloruj swoje prawa”, a także obejrzały prezentację multimedialną o prawach dziecka.

Ostatnim ważnym elementem tego dnia był przemarsz przedszkolaków z niebieskimi chorągiewkami pod hasłem UNICEF #dlakazdegodziecka.

Zapraszamy do obejrzenia galerii => http://przedszkoleskibin.pl/galerie/48